Blogi

Hei hei SA kes oled siia uurima tulnud. Aitäh sulle!

Panen siia oma  mõtteid, tarkusi  ja muid teadmisi mis olen aastete jooksul kogenud ja lugenud. Ja üritan seda täiendada jooksvalt. Nii et põnevat lugemis ja loodan, et leiad ka endale midagi kasulikku.

Mis see hõbesavi siis on?

 Savi mis koosneb väga väikestest metalliosakestest  nagu hõbe (e.hõbetolm) segatud orgaaniliste sideainte ja veega, Seda saab kasutada ehete, helmeste ja väikeste skulptuuride valmistamiseks. 1990. aastal Jaapanist pärit metallsavi saab käsitsi või vormide abil vormida nagu iga pehmet savi. Pärast kuivamist võib veel viimased viimistlused teha ja peale seda  savi põletada mitmel viisil, näiteks põletus ahjus(kindlasti mitte koos keraamikaga), käsi gaasipõletiga kindlasti arvestada, et teatud suurusest ehteid on parem juba ahjus seda teha ja sõrmused soovitaksin ka pigem ahjus teha. Kõrget kuumust saades kuskil ( 650-800c), savi sees olevad sideained põleb ära, jättes alles puhta hõbeda 999 prooviga siis. Nagu iga savi kahaneb põledes, kahaneb ka hõbesavi  kuskil keskelt läbi 10%. Peale hõbesavi on ka teisi metallsavisi näiteks kuld, pronks, vask ja teras. Neilgi esineb kahanemist vahemikus 8–30% (olenevalt kasutatud tootest). 

Pärleid puhastatakse külma veega, nad on soojustundlikud, samuti ei sobi pärlitele liigniiskus, aur, basseini- ja merevesi, otsene päikesevalgus,  kodukeemia. Käsi pestes on ka soovituslik ehe enne käest võtta, et seep ja muud puhastus vahendid ei kahjustaks pärli. 

NB! pärlid reageerivad hapetega, kosmeetika- ja nahahooldusvahendid on neile kahjulikud. Parfüümi tuleb piserdada enne, kui pärlid kõrva või kaela riputada. Kõige paremini säilivad pärlid, kui neid hoida teistest ehetest eraldi pehmes kotikeses või karbis.